| Product code | SR-DA9030A-PIR |
| Mounting (Luminaire Hole) | 1/2″ trade size knockout (22.2-22.3mm) |
| Connectors / Wire Gauge | 26-16 AWG (0.2-1.3 mm2) |
| Power Supply | DALI Bus |
| Max. DALI Current Draw | 6mA |
| Motion Detection (62386 – 303) | PIR sensor |
| Light Sensor (62386 – 304) | Event: 0-1000 Lux (10bit), resolution: 10lux |
| Mounting Height | recommended height: 8ft (2.5m) |
| Detection Angle | 130° |
| Detection Range | Φ 5m |