| Product code | M88631-2700k/3000k/6500k/9000k |
| Chip Type | Epistar |
| Color | WarmWhite/White/White |
| Color Temp. | 2700k/3000k/6500k/9000k |
| Voltage | DC 12V |
| Power | 0.3w |
| Angle | 120° |
| Lumen/module | 25-32 lm |
| Dimension | 18 x 8 x 3 mm |
| Operating Temp | -20°~+50 |
| Storage Temp | -25°~+60° |
| IP rate | IP65 |
| Case Material | ABS Aluminum |
| Life times | 30,000 hrs. |