| Product code | 93083206 |
| Chip Type | Nichia |
| Color | White |
| Color Temp. | 6500K |
| Voltage | DC 12V |
| Power | 0.40W |
| Angle | 165° |
| Lumen/module | 40 lm |
| Dimension | 26.6 x 17.6 x 8.7 mm |
| Operating Temp | -40..+60 |
| Storage Temp | -40..+65 |
| IP rate | IP66 |
| Case Maeterial | ABS + PC |
| Life times | 50,000 hrs |