| Product code | Z3U-C05 |
| Chip Type | Samsung Chip |
| Operating Voltage | DC12V |
| Color Temperature | 3000K/4000K/5000K/6500K/9000K |
| Power Consumption | 1.2W |
| Current | 100mA |
| Viewing Angle | 170° |
| Lm | 120 |
| Lm/w | 100 |
| Operation Temperature | -20°C -60°C (-4°F-140°F) |
| Storage Temperature | -40°C –75°C (-40°F-167°F) |
| Water Proof | IP68 |