| Product code | Z3U-V05 |
| Chip Type | Korea chip |
| Operating Voltage | DC12V |
| Power Consumption | 0.72W |
| Current | 100mA |
| Viewing Angle
|
170° |
| Lm/W | 17.5 |
| Lm | 21 |
| Operation Temperature | -20°C -60°C (-4°F-140°F) |
| Storage Temperature | -40°C –75°C (-40°F-167°F) |
| Water Proof | IP68 |